Tillandsia caput medusae
Pacibulkovitý a v budoucnu (až vyroste) středně větší druh epifytní rostliny s rozevlátými listy a hrubými stříbřitými šupinkami.
Opět díky trichomům je velmi příjemná na dotyk.
Když se ji daří, tak klidně dorůstá až ke 30 cm.
Méně náročný druh.
Množstevní slevy pro všechny registrované až 15%.
Kategorie: | Epifytní rostliny |
---|
Tillandsia caput medusae je pacibulkovitá středně velká epifytní rostlina s rozevlátými listy a hrubými stříbřitými šupinkami (trichomy).
Je velmi příjemná na dotyk. A její vzhled připomíná medůzu, jak napovídá i její název. Je to opravdu velmi ,,pohledná" rostlina.
Její výskyt je poměrně rozsáhlý, roste v tropech a subtropech střední Ameriky. Od jižního Mexika, až po Panamu. Roste nejčastěji ve vlhkých a stinných oblastech. Může se pěstovat i na slunných místech, kde se zbarví do tmavě fialova a zpomalí se její růst, ale je třeba dát pozor na přímé prudké sluneční záření, kdy hrozí její popálení.
Původ této konkrétní rostliny je Guatemala, odkud byla také přímo dovezena.
Je to méně náročný druh a hodí se i pro začínající pěstitele.
A jako každá epifytní rostlina, vyžaduje zálivku pouze z rozprašovače. Samozřejmě se může pěstovat od jara do podzimu ve venkovních prostorech, nemají problém ani při pěstování v pokojových teplotách. Důležité je dobré odvětrání chovných nádob, kde jsou rostliny umístěné.
Voda nesmí být tvrdá, aby ,,neucpala" póry rostliny. Vodu stačí alespoň převařit nebo přefiltrovat (filtrační konvice).
Pro správný růst rostlin v chovných nádobách nebo v místech, kde není dostatek světla doporučujeme LED osvětlení, které najdete u nás v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ.
Epifytní rostliny se nesázejí do zeminy, stačí je pouze položit na vhodné podloží tak, aby ,,nestály" po celou dobu v mokru. K tomu slouží například drenáž, kámen, kořen či korková kůra.. vše u nás najdete v nabídce VÝBAVA A ZAŘÍZENÍ. Dají se také volně ,,zasunout" do otvorů v kořenech či korkové kůře. Z našich zkušeností víme, že v případě potřeby lze epifytní rostliny také přilepit speciálním lepidlem. Kdy na vhodné podloží nebo např. stěnu terária či jiné místo naneseme dostatečnou vrstvu lepidla a necháme lepidlo zavadnout, poté do ještě měkké hmoty rostlinu vložíme, opatrně vmáčkneme a přidržíme tak dlouho, až lepidlo zaschne. Toto místo můžeme zakrýt např. mechem. Lepidlo pak zůstává po celou dobu stále pružné a nebrání rostlině v růstu.
Epifytní rostliny jsou nejen ozdobou chovných nádob, ale i praktickým doplňkem.. slouží k udržení vlhkosti a správnému klimatu chovného prostoru. Také se po nich mohou kudlanky pohybovat.. vždy když se rozhodnou sejít ze stropu.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.